Vybraná kategorie:

 

2014/15 5.B Na dopravním hřišti

 

NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI

Průkaz mladého cyklisty nemůže získat každý. My jsme se na dopravním hřišti snažili dokázat, že si ho zasloužíme. Pokud jsme seděli v klidu u tabule a o poučkách si povídali, všichni bychom uspěli. Jenže v praxi na kole se na nás valily poučky jako lavina. Dej přednost! Podíval ses doleva? Stopka! Nepřejížděj do protisměrného pruhu! Zapomněl jsi ukázat změnu směru jízdy!

Chvíli trvalo, než jsme uklidnili naše zběsilé tempo a pochopili pravidla přímo na „silnici“. Po několika málo minutách jsme již disciplinovaně, zodpovědně a téměř bezchybně jezdili po kruhových objezdech, vedlejších i hlavních cestách.

Za půl roku prý pojedeme na dopravní hřiště znovu. Už teď se těšíme. Jezdit na kole se znalostmi o bezpečnosti silničního provozu je vlastně zábava.

Tř. uč. Mgr. Šárka Kuzebauchová