Vybraná kategorie:

 

2013/14 5.B Na výstavě

 Výstava „Tvář Afriky“ – 5.B

 

10.10.2013 jsme jeli společně se třídou 5.A na výstavu „Tvář Afriky“. Výstava se konala na zámečku v Sokolově. Poznali jsme a dozvěděli se spoustu nových zajímavostí o Africe. Viděli jsme výrobky Afričanů, poznali jsme posvátný strom baobab, který vypadá, jako by měl místo větví kořeny a že se z jeho listů dělá špenát a z kůry provazy.

Místo občanského průkazu mají ženy náhrdelníky, podle kterých se pozná z jakého kmenu pochází, kdy se narodila, jestli je svobodná nebo vdaná, kolik má dětí,…

Výstava se nám moc líbila a vrátili jsme se s úsměvem na tváři.

 

               Za žáky 5.B, ZŠ Dukelská v Kraslicích – Baruška Kubincová, Terezka Andrysíková,                     Eliška Siváková a Michalka Nevečeřalová