Vybraná kategorie:

 

2012/13 Pythagoriáda v 7. a 8. ročníku

 12. února jsme psali v 7. a obou 8. třídách Pythagoriádu. Výsledky letos nebyly nijak valné. Zřejmě ve zvolený den byly erupce na slunci a tak i žáci, kteří se normálně umísťují v podobných soutěžích na celkem pěkných místech i v okresních soutěžích si vybrali svůj černý den. Zde se nehodlám zabývat konkrétními výsledky. Za zmínku stojí jména vítězů, kterými jsou v 7. ročníku Daniela Tesařová a v 8. ročnících Martin Diviš. Rád bych však uvedl několik opravdových perliček z výsledků.

 

Rozhledna, která má 130 schodů po 15 cm a špičku věže 5,1 m je vysoká celkem podle některých něco přes 2 km nebo  7,19 mL

 

 Brouček leze rychlostí 6 cm za 1 sekundu. Což podle některých činí 360 km/h, 600km/h nebo dokonce 24 600km/h L

Snad nejlepší početní a logické schopnosti předvedli žáci v úloze o třech spolužácích, kteří mají průměrnou výšku 156 cm. Nejmenší je o 4 cm menší než ten prostřední a ten je o 4 cm menší, než ten největší. Velice populární odpověď (cca 10 žáků) žáci byli vysocí 44 cm, 48 cm a 52 cmL

No příště se snad nad našimi výsledky trochu zamyslíme.