Vybraná kategorie:

 

2010/11 3.A Výlet do Karlových Varů

Školní výlet 3. A

 
Dne 16. června 2011 jsme se vydali na výlet do Karlových Varů. Navštívili jsme Vřídelní kolonádu, v níž v proskleném pavilonu tryská do výše 12 m hlavní karlovarský pramen Vřídlo. Sestoupili jsme i do podzemí karlovarského Vřídla, kde jsme viděli složitá potrubí, která zásobují 14 lázeňských provozů, regulační vrty a usazeniny minerálních solí  na stěnách chodeb. Prohlédli jsme si místa, kde se připravují takzvané karlovarské kamenné růže.
Po návratu na povrch jsme procházkou po opravené pěší zóně dorazili ke stanici lanové dráhy, která nás vyvezla k rozhledně Diana. Vystoupali jsme 150 schodů a z jejího ochozu ve výšce 35 metrů jsme si prohlédli Karlovy Vary pěkně z výšky.
Posledním zastavením na našem putování bylo karlovarské letiště. Zde jsme se seznámili s chodem letiště, viděli jsme, jak probíhá odbavování cestujících, včetně bezpečnostních opatření, která nám pracovnice letiště názorně předvedly a vysvětlily. Vrcholem celé prohlídky bylo zhlédnutí startu letadla Boeing 737 na pravidelné lince do Moskvy.
 
Mgr. Markéta Pokorná