Vybraná kategorie:

 

2010/11 6.A Zeměpisná olympiáda

Nejzdatnější zeměpisec školy slaví úspěch

Velkým úspěchem nadaného žáka naší školy Martina Diviše skončilo krajské kolo předmětové soutěže v zeměpise, které se konalo dne 7. 4. 2011 na Gymnáziu Sokolov.             Martin se prosadil již v okresním kole, konaném dne 09. 03. 2011, kterého se v jeho kategorii A účastnilo celkem 11 žáků z různých základních škol a gymnázií sokolovského okresu. Již v okresním kole dosáhl ve srovnání s ostatními soutěžícími jednotlivých okresních kol Karlovarského kraje ve své kategorii nejlepšího výsledku a v krajském kole svou pozici jen potvrdil. Krajského kola se pak zúčastnilo 6 nejlepších žáků Karlovarského kraje, vždy po dvou z okresu Cheb, Sokolov a Karlovy Vary.                                                                        Samotná soutěž se skládala z teoretické části, práce s atlasem a praktické části. Martin zvítězil ve dvou ze tří částí a stal se tak absolutním vítězem Karlovarského kraje v kategorii A, tj. v kategorii šestých tříd.                                                                                   Vzhledem ke svému úspěchu se bude připravovat na státní kolo předmětové soutěže v zeměpise, které se koná dne 12. 05. 2011 v Plzni na Katedře geografie fakulty pedagogické Západočeské univerzity.                                                                                                               Jen doufáme, že se Martin svého úspěchu nezalekne a podá i zde tak bravurní výkon, který podal v okresním a krajském kole.
Petr Morávek, Základní škola Kraslice, Dukelská 1122