Vybraná kategorie:

 

2009/10 5.A,B Svět fantazie

SVĚT FANTAZIE VE ŠKOLE

 
            „O jarních prázdninách se budou malovat vaše třídy.“ Sdělila nám zástupkyně ředitele.
Alena se zvědavě zeptala, jestli si můžeme na zeď namalovat nějaký obrázek.  Po kladné odpovědi jsme už měly téměř jasnou představu, jaký obrázek to bude. Dostaly jsme barvy, štětce a začaly tvořit. Brzy nám nestačil jen jeden obrázek a vymalovaly jsme obrázky celou třídu. Práce to byla zdlouhavá a byly jsme moc rády, že nám paní Říhová - ZŘŠ pomáhala. Běhaly jsme z jedné třídy do druhé a dodávaly si chuť k nové práci velikou chválou na naše výtvory. „Pojď mi pomoct namalovat ten velký obrázek.“ Poprosila mě Alena. Dokud jsem kreslila dole, byla jsem plná humoru, postupně jsem se dostávala po štaflích výš a výš. Ještěže se Alena výšek nebojí, obrázek byl u stropu kostrbatý, takže neměla problém ho poopravit. Já to na štaflích zvládla, ale když jsme slyšely z chodby padat židli… P. Říhová nás s křečovitým úsměvem přesvědčovala, že takhle padá normálně a že ten obrázek dodělá bez úrazu. Po té vymalovávala už pouze obrázky, na které židli nepotřebovala. Bez úrazu.
            Výsledek je ohromující! Do světa pohádek se vstoupí otevřením starých dveří a cestou po schodech si připadáte jako broučci v trávě. V 5.A se ocitnete v říši klasických pohádek plných draků a princezen. A v 5.B jste opět na louce mezi mravenci, včelkami a jiným hmyzem.
            A jak se to líbí dětem? Zeptejte se jich na to.
 
 
Učitelky Alena Muchová a
Mgr. Šárka Kuzebauchová