Vybraná kategorie:

 

2008/09 8:A a 8.B Jak jsme zkoumali kladkostroj

PRÁCE S KLADKAMI

 
Práce? A ještě s kladkami? Znělo to hrozivě, jen to paní učitelka napsala na tabuli...Tentokrát po nás bude chtít opravdu ,,práci,,!!!  
Teorie nám přišla docela jednoduchá, tak jsme si chtěli ověřit, že ikdyž použijeme jakoukoliv kladku či kladkostroj, práci si sice usnadníme, ale její velikost nezmenšíme. Nejdříve jsme si ale museli tyto jednoduché stroje sestavit ze stavebnic, které ukrýval školní kabinet ... Mysleli jsme si, že jsem šikovní a zruční, někteří z nás měli ale velké problémy. Každou chvilku někomu něco upadlo, nedrželo tam, kde mělo, nefungovalo a k tomu všemu se nám z provázků a koleček motala hlava...
Odměnou za pilnou práci jsme si mohli ověřit pomocí siloměru i obyčejným taháním za konec provázku, že nám sice pokaždé stačilo zatáhnout jinak velkou silou, ale vždy jsme zvedali jeden či dva válečky...
Závěrem lze tedy jen říci, že ať už jsme pracovali jako šroubci a sestavovali složité kladkostroje, práci jsme vlastně vykonali všichni stejnou – na jedničku !!!