Vybraná kategorie:

 

2008/09 3.a Vyrábíme draky

Vyrábění draků

 
Jednoho dne, bylo to zrovna ve středu 15.10.2008, jsme vyráběli draky. Měli jsme ve třídě také pomocníky ze III.B.
Za domácí úkol jsme si měli přinést krepový papír. Každý přinesl jiný. Lucka bílý, Hanka červený, Tonda tmavě zelený, Vojta zase světle zelený, malý Vojtíšek přinesl papír duhový a Péťa papír puntíkatý.
Nejdříve jsme ze čtvrtky vystřihli tvar podobný kosočtverci a na něj jsme vodovými barvami namalovali oči, nos a velikananánskou pusu. Vzali jsme si provázek a krepový papír. A pak to začalo. Chodili jsme po třídě a vyměňovali si krepový papír s kamarády, tzv. výměnný obchod. Největší hodnotu měl Péťův puntíkatý papír a i Vojtíškův duhový. Takové barvy jsme ještě neviděli. Když výměnný obchod skončil, dělali jsme z těch krepových papírů ocas. Na konci hodiny už byli draci pěkní a jaké měli krásné ocasy.
 
                                            Nellinka Horvátová a Áda Zborník z III.A