Vybraná kategorie:

 

2008 Muzeum hygieny Drážďany

 

Německé muzeum hygieny Drážďany
Naše třída VII. A podnikla dne 16. 05. 2008 školní exkurzi do Německého muzea hygieny v Drážďanech. Společně s námi muzeum navštívili spolužáci ze VII. B.
Do Drážďan jsme cestovali vlakem z Kraslic. Cesta proběhla v pohodě, i když byla trošku delší. Vrátili jsme se až v deset večer, ale stálo to za to. Ani domů se nám moc nechtělo.
Protože se nám v muzeu moc líbilo, chceme ho doporučit i ostatním spolužákům či jiným návštěvníkům webových stránek školy.
V muzeu se nalézá sedm stálých expozic. První expozice je zaměřená na anatomii člověka a nese název Skleněný člověk. Mezi nejzajímavější expozice muzea patřila ta s názvem Pohyb. Zde si bylo možné vyzkoušet, stejně jako v jiných částech muzea, rozličné pokusy zaměřené na vše, čeho je naše tělo schopné. Mezi dalšími expozicemi je třeba zmínit expozice Život a umírání, Jídlo a pití, Sexualita či Vzpomínání, myšlení a učení. Poslední expozice, kterou jsme návštěvu muzea ukončili, se jmenovala Krása, pleť a vlasy.
Kdo by i poté chtěl ještě chvilku času strávit v muzeu, může navštívit část muzea s názvem Dětské muzeum, kde se může pořádně vyřádit a nejen to. Může si zde vyzkoušet své smysly, reakce či logické myšlení.
Ty zájemce, kteří by chtěli o muzeu získat další informace, můžeme odkázat na oficiální stránky Deutsches Hygiene-Museum Dresden, kde je vše podstatné uvedeno. Jukněte na www.dhmd.de. Zde je vše také v češtině.
                                              
                                                                                                          Petr Morávek