Vybraná kategorie:

 

2008 Kosmonautika Morgenröthe-Rautenkranz

 

Výstava kosmonautiky Morgenröthe-Rautenkranz 2008
 
Žáci Základní školy Kraslice, Dukelská 1122 se ve dnech 16. – 18. května 2008 zúčastnili soutěže v malování, která se konala na téma „Lety do vesmíru“ v rámci Německé výstavy kosmonautiky Morgenröthe-Rautenkranz 2008. Soutěže se zúčastnilo více než 500 dětí z německých a českých škol.
          Porota vybrala nejlepší práce a jejich autory, žáky základních škol, pozvala dne 18. května 2008 na předávání cen přímo do areálu výstaviště v Morgenröthe-Rautenkranz. Slavnostní předávání cen proběhlo za účasti zástupců Úřadu pro letectví a kosmonautiku České republiky a Spolkové republiky Německa. Ceny předávali Vladimír Remek, první návštěvník České republiky ve vesmíru, a Sigmund Jähn, bývalý německý kosmonaut a zdejší rodák.
         Mezi vybranými autory nejlepších maleb byli také čtyři žáci naší základní školy:
 
Maruška Poslední, Honza Šimáček, Lenka Pašková a Monika Duchková.
 
Mezi cenami, které žáci obdrželi, byla i poukázka pro jednu celou třídu Základní školy Kraslice, Dukelská 1122 opravňující k návštěvě výstaviště.
         Naše škola jim tímto způsobem děkuje za vzornou reprezentaci školy a přeje jim mnoho podobných úspěchů.
 
                                                                  Petr Morávek